דבר מנהל הקריה

מנהל הקריה אבי קישהורי תלמידי קריית החינוך ע"ש עמוס דה שליט,

לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"ד, בחטיבות הביניים ובחטיבה העליונה, מבקש לשתף במספר דברים:

  • צוות המחנכות והמחנכים, העובדות והעובדים ערוכים לקבל בלב רחב ונפש חפצה את כל תלמידות ותלמידי דה שליט. למרות האווירה הקודרת בחברה הישראלית אנחנו כאן מתוך בחירה, שליחות ואהבה לעשות את מה שאנחנו יודעים הכי טוב, לחנך וללמד.
  • ביה"ס שלנו הוא ביה"ס הראשון שנולד במושבה רחובות, מאז אנחנו רואים בכך יעוד להוביל ולהיות ראשונים. סיימנו את שנת הלימודים הקודמת, כשהתפרסם על זכייתנו בפרס חינוך ארצי! התחלנו את שנת הלימודים הנוכחית בזכייה בהוקרה ותגמול דיפרנציאלי במשרד החינוך על הצטיינות בתחומים החברתיים, הערכים, הלימודיים. אעשה הכל כדי שנמשיך להיות מגדלור של יציבות ומצוינות.
  • העשייה שלנו מתבססת על הערכים: נתינה, מצוינות, למידה משמעותית, בחירה ואחריות, כבוד האדם!. נמשיך להקפיד ולהעמיק את העשייה הערכית לאורם של ערכים אלו ולהישאר נאמנים לערכי מגילת העצמאות של מדינת ישראל.
  • אני מתחייב להגן על זכויות התלמידים והמורים. חופש הביטוי הוא נשמת אפה של הדמוקרטיה ואני כאן כדי לשמור על הנכסים היקרים לנו ביותר.
  • לצערי אני נאלץ לכתוב גם על זכויות נערות ונשים ולציין את המובן מאליו נשים וגברים שווים. לא אתן יד להדרת נערות או נשים, לא היה ולא יהיה.
  • בגיל ההתבגרות נערות ונערים רבים נמצאים בתהליך של חיפוש ועיצוב זהות. יש כאלה שכבר סיימו ובחרו את זהותם. דה שליט תמיד היה בית מכיל ומקבל של כל אוכלוסיות התלמידים וכך נהייה בעתיד. נשמור על כולם ונייצר ביטחון לכל נער ונערה.

הורים יקרים!  רגע לפני תחילת שנת הלימודים מבקש להדגיש שנשאיר את השנאה וההסתה מחוץ לשער. נקפיד על שיח פתוח, כן, והקשבה לאחר, גם אם אין הסכמה ניתן את הזכות לדבר ולהקשיב.  נמשיך לשמור על החוקים, הכללים וההוראות. חינוך זה להיות להם לדוגמה אך גם משמעת עצמית וגבולות ברורים.

בית ספר פועל לפי נהלים - תלבושת אחידה, לוחות זמנים וקוד התנהגות. חשוב מאוד לכבד ולהקפיד לקיים אותו.

מתחייב יחד עם השותפות שלי לניהול, מנהלות החטיבות, שנעשה ככל יכולתנו כדי להמשיך את המסורת והמוניטין ולהיות בית ספר ממלכתי שכולם גאים להיות חלק ממנו.

בברכה שנה טובה,  

אבי קיש - מנהל קריית החינוך