דבר מנהל הקריה

מנהל הקריה אבי קיששלום לך,

שמי אבי קיש, מנהל קריית החינוך דה שליט בעיר רחובות. זו זכות גדולה שנפלה בידי, אני רואה עצמי ממשיך דרכם של ענקים, אשר יסדו את בית החינוך ע"ש עמוס דה שליט.

ראשון המייסדים הוא אליעזר סלוצקין, יהודי אוסטרלי שבחר לוותר על חיי עושר ונוחות באוסטרליה ועלה לארץ ישראל, הקים את ביתו על גבעה נישאה ברחובות. לימים נקרא בית זה בית סלוצקין. האיש השני הוא פרופסור עמוס דה-שליט, מדען מבריק זוכה פרס ישראל אשר ידע לחבר בין קריירה של איש מדע לבין חינוך בני נוער. שני האנשים היקרים הללו יצרו את האתוס (מכלול האמונות והרעיונות) של דה שליט: חלוציות, ערכיות, ציונות, אומץ, מנהיגות, וגם השכלה, קפדנות, דיוק, עבודת צוות ומצוינות. שני הענקים הללו חיו במאה ה-20. סלוצקין חי בתחילת המאה, וביתו הוקם בשנת 1907. עמוס דה-שליט חי בשליש האחרון של המאה ה-20. שניהם, כאמור, תרמו תרומה מכרעת לעיצוב קריית החינוך.

כמנהל אני ממשיך את דרכם. מקפיד לשמור על מקומנו כבית ספר פורץ דרך ! וכחלוץ ההולך לפני המחנה. למשל, בימים אלה ביחד עם עיריית רחובות ומשרד החינוך אנו שוקדים על הקמת מרכז סייבר עירוני, בנוסף עתיד לקום מרכז ללימודי שפות: ספרדית, סינית, רוסית וגרמנית.

כבר שבעים שנה ויותר דה שליט הוא מותג חדשני של איכות, מסורת וגאווה. בית חינוך הכולל 3 חטיבות: חטיבת הביניים א' חטיבת הביניים ב' ("ביחד") והחטיבה העליונה.

היעד המרכזי שלנו בקריה מוטבע בדבריו של אמיל רוסו:

"החיים זוהי המלאכה שברצוני ללמדו...הוא יהיה קודם כל אדם, כל שאדם צריך להיות".

החינוך הוא המוניסטי. חינוך השואף לטפח מימוש עצמי וסובלנות.
דמות הבוגר הרצוי אשר משערי בית הספר היא זו המנחה את העוגנים הערכיים, הפעילויות, התוכניות והמיזמים של דה שליט. אזרח העתיד הוא התלמיד של היום. בשנת 2025 יצאו לשוק העבודה הישראלי תלמידי כיתות ז'. היעד שלנו כאמור הוא להכין אותם לחיים ולציידם בסל ערכים, מיומנויות ובכישורים שיאפשרו להם להיות מנהיגים מובילים בחברה. חדשנות זה בD.N.A. שלנו, למשל כל בוגרי ביה"ס (93%) זכאים לתעודת בגרות אקדמית, מדעית ואיכותית. לימודי הפיזיקה נלמדים במכון ויצמן.

כמנהל חשוב לי שתהיה דמות אחת לפחות של מבוגר אשר יהיה משמעותי עבורך, שיהיה זמין עבורך ושתרגיש נוח לשוחח עימו על עולמך הפנימי כמו גם על המסע הלימודי שאתה מצוי בו.

שיגרת בית הספר מספקת הזדמנויות רבות לחוויה שכזו: מורים חונכים, מורים ותלמידם חולמים, שעות פרטניות ועוד דרכים רבות לתקשר בין המבוגרים לבין בני האדם הצעירים – תלמידי דה שליט.

אני מבטיח לך כי עולם גדול ורחב של אפשרויות ושל הזדמנויות עומד להיפתח לפניך באתר בית הספר.
לך רק נשאר לבחור !!!

אני מאמין בך כאדם אינטליגנטי, אחראי ובוגר. בוא וטפס במדרגות והצטרף לדה שליט. אני, צוות המחנכים והמורים המצויינים שלנו מחכים לך.

שלך,
אבי קיש
מנהל קריית החינוך

[email protected]